Blog

Mobilya Seçerken Yapılan En Sık 10 Hata

lazy

Mobilya Seçerken Yapılan En Sık 10 Hata

Rahatınıza ve konforunuza düşkün biriyseniz, mobilya seçimini özenle ve çok dikkatli bi’ şekilde yapmalısınız. Sadece görüntüsüne aldanıp alınan mobilyalar daha sonraları çok rahatsız edici bir şekilde evin en istenmeyen eşyası haline gelebiliyor. Bu nedenle seçiminizi ilk başta konforunuzu düşünerek yapmalısınız. Örneğin aldığınız bi’ kanepe de TV keyfi yapmak isterken, olan keyfinizi de kaçırabilirsiniz. Aldığınız yemek masası ölçülerinin eksik yada fazla olması tadınızı kaçırabilir. Ve diğer kullanım alanlarına göre aldığınız ürünler canınızı sıkabilir.

Hayalinizdeki tasarımın gerçek hayattaki uygulamaları göze hoş gelse de, yazımızın başında dediğimiz gibi “konfor” kısmı eksik kalırsa sıkıntılar kaçınılmazdır.

1- Koltuk ve Oturma Gurubu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev hanımları koltuk ve oturma gurubu alırken beğendikleri ürünün sağlamlık ve kalitesinden önce modelinin güzelliğine aldanıp karar vermektedirler. Bu karar uzun süreli kullanımlara engel olmaktadır.

2- Koltuk ve Sandalye Kumaşları

Mobilya seçiminde koltuk ve sandalye kumaşlarının kolay temizlenebilir olması, leke tutmama özelliğini sahip olması ev hanımlarının işini oldukça kolaylaştıracaktır. Koltuk alırken mağaza yetkilisinden mutlaka döşemelik kumaşlarla ilgili bilgi almalısınız.

3- Evinizin Ölçülerini Göz Ardı Etmeyin!

Mobilya seçiminde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de odanızın ölçüsüne uygun mobilya almamaktır. Çok büyük koltuk ve yemek takımlarının salonunuzda yaratacağı sıkışıklıktan dolayı stres yaşamamak için ölçülere uygun hareket etmelisiniz.

4- Bütçenize Uygun Mobilya Seçimi

Çok pahalı mobilyalar her zaman kalite göstergesi değildir. Alacağınız ürün için mutlaka kendinize uygun hesap yapmalısınız. İmkanlarınızın el vermediği ürünleri borçlanarak almanın stresini yaşamamalısınız. Her bütçeye uygun kaliteli mobilyaya ulaşmak artık çok kolay.

 5-Evinizi Ferahlatacak Ürünler Seçmeye Özen Göstermelisiniz

Evinizin ne kadar aydınlık olmadığını en iyi siz biliyorsunuz. Karanlık odalarınız İçin açık renkli  mobilyalar seçerken, aydınlık olan odalarınız için daha koyu renkli ürünler seçmenizde fayda var.

6- Çok Eşya ile Evinizi Boğmayın!

Evinize gereğinden fazla eşya yığıp ruhunuzu daraltmayın. Unutmayınki ne kadar çok eşya o kadar çok iş. Rahat temizlik için az mobilya kullanmanın çok faydasını göreceksiniz.

7- Evinizde Depolama Alanı Olarak Kullanılabilecek Mobilya Seçimi

Tv ünitesi raf dolap çekmece gibi parçaları bulunan ürünlere eşyalarınızı depolamak için her zaman ihtiyacınız olacaktır. Mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesidir.

8- Çocuk Odası Mobilyası Alırken Yapılan Hatalar

Çocuk odası mobilyası seçimi yaparken çocuğunuzun ihtiyaçlarına öncelik vermelisiniz. Oyun alanları oluşturmaya özen gösterip yavrularınızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

9- Mutfak Masası Seçiminde Yapılan Hatalar

Mutfak masası seçimi yaparken oturma alanınız darsa kare ya da dikdörtgen masaların yerine yuvarlak masaları seçip oturma alanınızı genişletirken geçiş yerinizi de rahatlatabilirsiniz.

10- Renklerin Uyumunu Dikkate Alın

Evinizde renk cümbüşü oluşturup kargaşa yaratmak istemiyorsanız duvar renginizden halı renginize, koltuklarınızdan mobilya modellerinize kadar her parçanın ahenk içinde olmasına özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir