Mutfağınızı Profesyonel Şefler gibi Döşeyin

Mutfağınızı Profesyonel Şefler gibi Döşeyin
19 Temmuz 2021Yorum Yap
Mutfağınızı Profesyonel Şefler gibi Döşeyin

Mutfak Dekorasyonu

Yemek yaparken sana eşlik edecek kullanışlı ve şık ürünler, hem mutfağını keyifli bir alana dönüştürecektir hem de kendini profesyonel bir şef gibi hissetmeni sağlayacaktır. Dekorasyonunu tamamlayacak fonksiyonel mutfak gereçleri, yemeklerini sanat eserine dönüştürmek üzere sana ilham verecektir. Mutfak dekorasyonu önerilerine göz atarak, sen de mutfağını daha verimli bir alana dönüştürebilir ve yemek yapmayı keyifli bir hale getirebilirsin!

giris kolaji
Görsel kaynak: pinterest.com

1. Sunum Tahtaları

Yemeğinin her aşamasında hayatını kolaylaştıracak kesme ve sunum tahtaları, artık basit bir mutfak eşyası olmaktan çıkıp dekorasyonunun parçası haline geliyor. Mermer ya da bambu gibi farklı malzemelerdeki kesme tahtalarını tezgahının belirli bir alanında konumlandırabilir ya da duvarına monte edeceğin şık bir askıda sergileyebilirsin.

sunum tahtalari
Görsel kaynak: pinterest.com

2. Yemek Kaşıkları

Unutma ki kaşıklar, bir ressamın ihtiyaç duyacağı boya fırçaları kadar önemlidir! Bu yüzden yemek yaparken her an elinin altında olmaları çok önemli. Farklı formlardaki yemek kaşıklarını ve kepçelerini mermer, ahşap ya da metal bir kaşıklıkta sergileyebilirsin. Ayrıca kaşıklığını ve sosluklarını mermer bir sunum tabağına yerleştirerek mutfağına şık bir hava katabilirsin.

yemek kasiklari
Görsel kaynak: pinterest.com

3. Açık Mutfak Rafları

Baharatlıklara ve soslara kolayca ulaşmak için açık mutfak rafları kullanabilirsin. Mutfak dolaplarınla uygun renklerde dekoratif mutfak rafları tercih edebilir; sergileyeceğin bakır ya da bambu kapaklı kavanozlar, rengarenk yağlıklar ve sosluklar, farklı boyutlardaki cam şişeler ve bardaklar ile mutfağında keyifli köşeler oluşturabilirsin.

acik mutfak raflari
Görsel kaynak: pinterest.com

4. Bıçaklar ve Tencereler

Eğer bakır tencereleri seviyorsan ve alanın buna uygunsa, askılı tencere rafları tam sana göre! Duvarına asacağın metal bir askılıkta bakır tencere ve cezvelerini sergileyerek görsel bir şölen yaratabilirsin! Bunun yanı sıra, yine duvarına asacağın mıknatıslı bir bıçaklık sayesinde bıçaklarını ulaşılması kolay bir yerde konumlandırabilirsin.

Bicaklar ve tencereler1
Görsel kaynak: pinterest.com

Hayalindeki mutfağa kavuşman için ufak dokunuşlarda bulunman yeterli! Hayatını kolaylaştıracak şık ve işlevsel mutfak dekorasyon eşyalarını sitemizden keşfedebilirsin.

Yorum yaz